• Nowy

Okleiniarka krawędziowa OPTIMAT LOGICA ze wstępnym frezowaniem

53 500
PLN netto
65 805 PLN brutto
Opis
● Oklejarka ta służy do oklejania na gotowo krawędzi elementów meblowych fornirem i obrzeżami z PCV, ABS itp. Maksymalna grubość obrzeża nie może przekraczać 3 mm.

● Pod pojęciem oklejanie na gotowo rozumie się wykonywanie następujących operacji w cyklu automatycznym (wykonanie standardowe):

◦ odcięcie obrzeża z krążka. Nożyce gilotynowe odcinają odpowiednie odcinki obrzeża z krążka znajdującego się na odwijaku (max fi krążka – 800mm)

◦ wstępne podgrzewanie krawędzi płyty. Podgrzewana jest prowadnica
przednia. System ten pozwala osuszyć zbyt wilgotną krawędź płyty, na którą następnie będzie nałożony klej.

◦ wyrównanie krawędzi płyty poprzez frezowanie wstępne. Frezowanie wstępne eliminuje wady występujące przy cięciu płyty, takie jak: brak prostopadłości, ślad po podcinaku, „spuchnięte” od wilgoci krawędzie itp.

● Zastosowano 2 głowice diamentowe.

● Naniesienie kleju na krawędź płyty. Regulowaną warstwę kleju topliwego nanosi wałek klejowy zanurzony w podgrzewanym zbiorniku kleju. Zbiornik jest pokryty teflonem i posiada 5 grzałek o łącznej mocy 1300 W.

● Przyklejanie obrzeża. Dobre wiązanie pomiędzy obrzeżem a płytą zapewnia zespół 2 rolek dociskowych z regulacją siły docisku i odpowiednio skonfigurowanych.

● Obcięcie początku i końca obrzeża na równo z płytą. Operacja ta jest realizowana przez obcinarkę 2-piłkową, która obcina najpierw naddatek przedni, po czym dogania tył formatki i obcina tył.

● Sfrezowanie wzdłużne nadmiarów obrzeża (na równo z płytą). Frezarka liniowa, która posiada frezy o promieniu 2mm, jednocześnie wykonuje zaokrąglenie krawędzi w stopniu zależnym od grubości obrzeża.

● Korekta promienia i usuwanie nadmiaru kleju (cyklina promieniowa). Wygładza zaokrąglenia po frezarce liniowej. Stosowana wyłącznie do obrzeży z PCV. W prosty sposób daje się mechanicznie wyłączyć nie tracąc swoich ustawień.

● Polerowanie krawędzi obrzeża po frezowaniu. Polerka posiada górny i dolny silnik z tkaninowymi tarczami polerskimi ( fi120/fi20x20 ) z możliwością pochylenia o ok.10 stopni

● Opcja alternatywna, zamiast polerki:

◦ usuwanie nadmiaru kleju (cyklina płaska)

● Prostoliniowe dosyłanie formatek meblowych, kolejno do poszczególnych zespołów obróbczych, zapewnia posuw mechaniczny składający się z mocnego podajnika łańcuchowego i docisku rolkowego. Gumowe rolki i nakładki łańcucha nie powodują zarysowań nawet na delikatnej fakturze oklejanych płyt (np. płyty lakierowane).

● Maszyna sterowana jest elektronicznym panelem dotykowym.

Cechy - Okleiniarka krawędziowa OPTIMAT LOGICA ze wstępnym frezowaniem

Grubość obrzeża 0,4 – 3 mm
Grubość oklejanych płyt 12 – 45 mm
Różnica szerokości obrzeża i grubości płyty max. 4 mm
Minimalna długość oklejanych płyt 90 mm
Minimalna szerokość oklejanych płyt 90 mm
Prędkość posuwu mechanicznego 7 m/min
Temperatura kleju 130–250°C
Pojemność zbiornika 1,2 l
Obroty głowic frezarki wstępnej 9000 obr./min
Wielkość zbierania frezarki wstępnej 0 – 2 mm
Obroty frezów frezarki liniowej 10.500 obr./min.
Promień zaokrąglania R=2mm
Obroty piłek obcinarki 8800 obr./min
Obroty tarcz polerki 2800 obr./min
Moc zainstalowana 6.0 kW
Ciśnienie sprężonego powietrza 7 – 8 bar
Króciec odciągu min. 3.500 m3/h fi 100 mm
Poszerzona szerokość. stołu (podtrzymka) 560 mm
Wysokość robocza stołu 856 mm
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 3200x1200x1200 mm
Masa netto 500 kg