• Nowy

Okleiniarka krawędziowa ze wstępnym frezowaniem, zarabianiem naroży i dwiema cyklinami OPTIMAT SCALAR PRO

99 990
PLN netto
122 988 PLN brutto
Opis

● Oklejarka ta służy do oklejania na gotowo krawędzi elementów meblowych fornirem i obrzeżami z PCV, ABS itp. Maksymalna grubość obrzeża nie może przekraczać 3 mm. W tej maszynie większość narzędzi obróbczych osadzonych jest na osiach silników wysokoobrotowych zasilanych z przetwornicy częstotliwości. Jest to profesjonalne, bardzo niezawodne rozwiązanie, ponieważ eliminuje napędy pasowe ze zużywającymi się paskami. Model SCALAR jest przeznaczony do pracy ciągłej.

● Pod pojęciem oklejanie na gotowo rozumie się wykonywanie następujących operacji w cyklu automatycznym (wykonanie standardowe):

◦ odcięcie obrzeża z krążka. Nożyce gilotynowe odcinają odpowiednie odcinki obrzeża z krążka znajdującego się na odwijaku (max fi krążka – 800mm).

◦ wstępne podgrzewanie krawędzi płyty. Podgrzewana jest prowadnica przednia. System ten pozwala osuszyć zbyt wilgotną krawędź płyty, na którą następnie będzie nałożony klej.

◦ wyrównanie krawędzi płyty poprzez frezowanie wstępne. Frezowanie wstępne eliminuje wady występujące przy cięciu płyty, takie jak: brak prostopadłości, ślad po podcinaku, „spuchnięte” od wilgoci krawędzie itp. Zastosowano 2 głowice diamentowe.

◦ naniesienie kleju na krawędź płyty. Regulowaną warstwę kleju topliwego nanosi wałek klejowy zanurzony w podgrzewanym zbiorniku kleju. Zbiornik jest pokryty teflonem i posiada 5 grzałek o łącznej mocy 1300 W.

◦ przyklejenia obrzeża. Dobre wiązanie pomiędzy obrzeżem a płytą zapewnia zespół 2 rolek dociskowych z regulacją siły docisku i odpowiednio skonfigurowanych.

◦ obcięcie początku i końca obrzeża na równo z płytą. Operacja ta jest realizowana przez obcinarkę 2-piłkową, która obcina najpierw naddatek przedni, po czym dogania tył formatki i obcina tył.

◦ sfrezowanie wzdłużne nadmiarów obrzeża (na równo z płytą). Frezarka liniowa, która posiada frezy o promieniu 2mm, jednocześnie wykonuje zaokrąglenie krawędzi w stopniu zależnym od grubości obrzeża.

◦ zarabianie naroży. Wykonuje to frezarka naroży wyposażona we frez promieniowy ( R=2mm) z płytkami diamentowymi.

◦ korekta promienia i usuwanie nadmiaru kleju (cyklina promieniowa).

● Wygładza zaokrąglenia po frezarce liniowej. Stosowana wyłącznie do obrzeży z PCV. W prosty sposób daje się mechanicznie wyłączyć nie tracąc swoich ustawień.

◦ polerowanie krawędzi obrzeża po frezowaniu. Polerka posiada górny i dolny silnik z tkaninowymi tarczami polerskimi (fi120/fi20x20 ) z możliwością pochylenia o ok.10 stopni

● Opcje alternatywne, zamiast cykliny płaskiej:

◦ polerka

● Prostoliniowe dosyłanie formatek meblowych, kolejno do poszczególnych zespołów obróbczych, zapewnia posuw mechaniczny składający się z mocnego podajnika łańcuchowego i docisku rolkowego. Gumowe rolki i nakładki łańcucha nie powodują zarysowań nawet na delikatnej fakturze oklejanych płyt (np. płyty lakierowane).

● Maszyna sterowana jest panelem elektronicznym z podświetlanymi przyciskami. Przyciski te umieszczono w 2 rzędach. Przyciski w górnym rzędzie pozwalają na przejście poszczególnych zespołów obróbczych z ustawienia spoczynkowego do roboczego (sterowanie siłownikami pneumatycznymi). Natomiast przyciskami z dolnego rzędu są włączane narzędzia obróbcze tychże zespołów (sterowanie silnikami). Sterowanie nakładarką kleju posiada tryb oszczędzania energii (czuwania). Wystarczy półgodzinne nie używanie posuwu, a temp. kleju zostanie obniżona do 150 st. C, by wrócić ponownie do roboczej po włączeniu dowolnego silnika maszyny.

Opcje alternatywne:

  • Zbiornik kleju - 3000 PLN netto

Cechy - Okleiniarka krawędziowa ze wstępnym frezowaniem i zarabianiem naroży OPTIMAT SCALAR

Grubość obrzeża 0,4 – 3 mm
Grubość oklejanych płyt 8 – 45 mm
Różnica szerokości obrzeża i grubości płyty max 4 mm
Minimalna długość oklejanych płyt 170 mm
Minimalna szerokość oklejanych płyt 90 mm
Prędkość posuwu mechanicznego 9 m/min
Temperatura kleju 60–250°C
Pojemność zbiornika  1,2 l
Obroty głowic frezarki wstępnej 12.000 obr. / min.
Wielkość zbierania frezarki wstępnej 0 – 2 mm
Obroty frezów frezarki liniowej 12.000 obr. / min.
Promień zaokrąglania R=2mm
Obroty piłek obcinarki 12.000 obr./min.
Obroty tarcz polerki 2800 obr./min
Moc zainstalowana 6.0 kW
Ciśnienie sprężonego powietrza 7 – 8 bar
Króciec odciągu min. 3.500 m3/h 3 x fi 125 mm
Poszerzona szerokość. stołu (podtrzymka) 560 mm
Wysokość robocza stołu 960 mm
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 4030 x 640 x 1420 mm
Masa brutto 915 kg