• Nowy

Generator Optimat IQ16000 CUBE

34 878
PLN netto
42 900 PLN brutto
Opis

Generator trójfazowy OPTIMAT IQ16000 Cube z silnikiem diesla Baudouin to niezawodne urządzenie o maksymalnej mocy 20 kVA.

  • 1 x gniazdo 230V 16A
  • 1 x gniazdo 400V 16A
  • 1 x gniazdo 400V 32A

Niezawodny silnik diesla Baudouin z niską prędkością obrotową

  • Dzięki niskiej prędkości obrotowej silnika (1500 obr./min.) zarówno zmniejszone jest zużycie paliwa oraz ciśnienie akustyczne. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wydłużenie żywotności.

 

Chłodzenie cieczą

  • Dzięki układowi chłodzenia cieczą zapewnione jest niezawodne działanie generatora oraz zapewniona jest ochrona silnika przed przedwczesnym zużyciem. Układ chłodzenia jest bardzo wydajny, dzięki  czemu generator może pracować w wysokich temperaturach otoczenia.

 

Wstępne podgrzewanie silnika

  • System wstępnego podgrzewania silnika sprawia, że uruchomienie silnika bez obciążenia jest łatwiejsze (nawet w temperaturze poniżej 0°C). Działanie systemu polega na ogrzewaniu płaszcza wodnego silnika, utrzymywaniu temperatury silnika, co zapewnia łatwy rozruch w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Cyfrowy sterownik

  • Zarządzanie pracą generatora odbywa się za pomocą nowoczesnego, wielofunkcyjnego sterownika. Zapewnia on kontrolę parametrów, ustawienia rozruchu oraz pracy. Monitoruje poziom naładowania akumulatora, obroty silnika, a także dostosowuje dopływ paliwa w zależności od obciążenia. Chroni przed przegrzaniem, a także przed niskim poziomem oleju. Informuje o możliwych błędach i usterkach oraz przypomina o konieczności konserwacji.

 

Dźwiękochłonna obudowa

  • Wysokiej jakości obudowa zapewnia ochronę przed hałasem. Redukuje hałas podczas pracy urządzenia, posiada ulepszoną izolację termiczną. Chroni generator przed wilgocią oraz kondensacją, przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki specjalnej powłoce obudowa ma zwiększoną odporność na zużycie, a także na przejawy korozji, co ma znaczący wpływ na żywotność generatora.

 

Prostota obsługi

  • Obudowa wyposażona jest w specjalne otwory do mocowania środków transportowych co sprawia, że zarówno wysyłka, transport, jak i instalacja urządzenia jest ułatwiona.  

 

Kontrola jakości

  • Każdy generator jest wstępnie testowany i przygotowywany do odbioru. Sprawdzana jest moc urządzenia pod różnym obciążeniem, a także regulowana jest jednostka sterująca.

 

Agregaty prądotwórcze z serii IQ CUBE to profesjonalne urządzenia wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje, dzięki czemu zapewniają długotrwałą oraz niezawodną pracę. Wszystkie generatory zapewniają wysoką wydajność.

Cechy - Generator Optimat IQ16000 CUBE

Moc w trybie czuwania 20 kVA (16 kW)
Pełne obciążenie 17,5 kVA (14 kW)
Napięcie 230 / 400 V
Moc generatora 16 kW
Moc ciągła generatora 14 kW
Ilość faz 3
Regulacja ECU
Pojemność zbiornika paliwa 60 l
Chłodzenie cieczą
Częstotliwość 50 Hz
Prędkość obrotowa 1500 obr./min.
Rodzaj silnika rzędowy, 4 cylindrowy, wolnossący
Średnica i długość cylindra 98 x 105 mm
Pojemność silnika 3,2 l
Poj. oleju ok. 3 l (pomiędzy wartością min./max. na bagnecie)
Poj. cieczy chłodzącej ok. 5 l
Paliwo diesel
Stopień kompresji 17,2 : 1
Panel kontrolny DATAKOM D300
Klasa izolacji (alternator) H
Liczba uzwojeń (alternator) 12
Stopień ochrony IP (alternator) IP23
Rodzaj wzbudzania bocznikowe
Napięcie (alternator) +/- 1%
Wymiary ogólne (długość x szerokość x wysokość) 2000 x 900 x 1070 mm
Standard emisji spalin EURO III
Waga 730 kg
Kod EAN 5905311765974
IQ16000 CUBE